2010 m. gegužės 31 d., pirmadienis

10 geriausių vietelių nudistams



nudistams IspanijaFormentera, Ispanija.

Įdegio linijos? Pamirškite. Kaip mažiausia ir piečiausia Ispanijos Balearų salų, Formentera gali pasigirti vienais iš geriausių Viduržemio jūros paplūdimių. Čia nereikės baimintis, kad būsite neteisingai suprasti, nes nuogumas čia – norma, taigi į save labiau atkreipsite dėmesį vaikščiodami apsirengę. Vietų taip pat yra, tad galėsite rinktis – Playa Levante patiks norintiems smėlio ir ramios užuovėjos, o Playa Es Calo su krištolo skaidrumo vandeniu siūlomas mėgstantiems paviršinį nardymą. Į šią salą galima patekti per valandą plaukiant iš Ibizos, o čia turistai sutinkami gamtai draugiškesnėje aplinkose – vietoj automobilių siūloma nuomotis dviračius ir palengva važinėjantis apžiūrėti salą.












nudistams_IslandijaViti ežeras, Askja Caldera, Islandija

Šią vietą rasti nėra lengva. Norint ją pasiekti, reikia gerų vairavimo bekele įgūdžių ir geležinių nervų. Ežeras išsidėstęs sunkiai pasiekiamose Centrinės Islandijos aukštumose, Vatnajökull ledyno šešėlyje. Manoma, kad jis susidarė po 1875 m. ugnikalnio išsiveržimo. Öskjuvatn yra giliausias (iki 220 m gylio) ežeras Islandijoje. Tačiau pagrindinis traukos objektas yra šalia esantis Viti ežeras. Bebaimiai lankytojai per statų šlaitą įsiropščia į kraterio vidų pamirkti raminančiuose geoterminiuose vandenyse, kur maudymosi kostiumai čia nėra privalomi. Netoliese esantis viešbutis organizuoja dienos išvykas pasilepinti šiais malonumais. Vykstama kasdien nuo birželio 15 iki rugsėjo 30 dienos.
nudistams JaponijaTradicinis onsen, Japonija

Maudymasis tradicinėse karštosiose versmėse – onsen – yra saugoma nacionalinė tradicija ir vertybė. Ramiojo vandenyno pakrantė yra vulkaniškai aktyvi zona, todėl čia galima rasti daugybę vietų, kuriose siūloma pasimėgauti karštosiomis versmėmis. Japonijoje populiaru po dienos darbų įtampa atsikratyti lepinantis karštuose vandenyse ir natūralu, kad visišką laisvę ir malonumą galima pajusti tik nevaržant drabužiams. Neretai vakariečiams sunku suprasti japonų filosofiją šiuo požiūriu, todėl ypač droviems siūlomos vien vyrų arba vien moterų vonios. Pasitaikius progai patariama šio šanso nepraleisti ir būtinai tai išbandyti.
nudistams SuomijaLedinės maudynės, Suomija

Mėgstamiausia suomių veikla vasarą – laiką leisti vasarnamiuose prie vieno iš 187888 krištolo skaidrumo ežerų. Tačiau ką veikti iki vasaros? Užsigrūdinę nedvejoję lepinasi populiariosiomis suomių pirtimis – saunomis – ir iki dantų kalenimo šaltomis maudynėmis. Viešose pirtyse įprasta dėvėti maudymosi kostiumus, tačiau jei savimi pasitikite ir esate drąsus, nesidrovėkite nusimesti savo rankšluosčio. Niekas jūsų nestabdys. Ir patikėkite – iš karštutėlės saunos panerti į stingdantį vandenį po giedru žvaigždėtu dangumi yra nepakartojama patirtis. Atvykite sezono metu – jis trunka nuo spalio iki vasario.
nudistams JAVPorcupine Mountains Wilderness State Park, JAV, Mičiganas

Šie kalnai – tai daugybės keterų masyvas, kyšantis šalia Didžiojo ežero krantų. Čia galima gėrėtis tikrąja laukine gamta – nuostabūs gamtovaizdžiai, visiška ramybė ir didžiausias gėlo vandens ežeras. Galima leistis į puikią savaitgalio išvyką, kurioje aplankomos trys įspūdingos vietos – uolų atodanga, Didžiųjų karpių upė ir Didysis ežeras. Jei pagauti gamtos didybės užsimanysite nusimesti drabužius ir pasideginti, vos už septynių mylių nuo šio maršruto yra nuošali stovyklavietė, gerai žinoma nudistų. Pirštų galiukais perėję pušų spygliais nuklotą kelią galėsite mėgautis ramiu ir maloniu pasimaudymu. Dienos pabaigoje nuobodžiauti taip pat neteks – galėsite eiti į vietos teatrą ar liaudies muzikos vakarą.
nudistams GraikijaRojaus paplūdimys, Mykonos, Graikija

Šį paplūdimį išgarsino hipiai, kurie 1960 m. keliavo po šias vietoves ir pavertė jas nevaržomos meilės ir nežabotų linksmybių vietovėmis. Iki šių dienų čia renkasi linksmybių mėgėjai ir pramogauja iki ryto. Ši vieta iš tikrųjų populiari, todėl ramybės tikėtis neverta. Rojus čia yra tiems, kurie dievina linksmybes, šokius, muziką ir bendravimą su pačiais įvairiausiais žmonėmis iš viso pasaulio. Po visų linksmybių nėra geresnio būdo dar geriau pažinti naujuosius draugus kaip nusimesti drabužius ir išsimaudyti kylant saulei. Rojaus paplūdimys yra įsikūręs 4,5 km nuo pačio Mykonos miestelio, paprasti apartamentai nakčiai kainuoja apie 25 eurus vienam asmeniui. O jei jūs negalite sau to leisti, tačiau žūtbūt norite apsilankyti šioje vietoje, išbandykite hipišką variantą – susiręskite lūšnelę ar palapinę tiesiog paplūdimyje.
nudistams Havelock salosRadha Nagar, Andaman ir Nicobar salos

Išblaškytos po Bengalų įlanką šalia Burmos ir Indonezijos, 582 Andaman ir Nicobar salos staiga išgarsėjo po 2004 m. Indijos vandenyno cunamio. Turizmas atsigauna ir jau imama svarstyti, ar Havelock salos paplūdimiai galėtų pretenduoti į gražiausių ir geriausių paplūdimių Azijoje. Kol kas toks teiginys per drąsus, tačiau vietovės čia vertos dėmesio. Švarus baltas smėlis, turkio spalvos vanduo ir koraliniai rifai, idealiai tinkantys paviršiniam nardymui, o kur dar įspūdingi saulėlydžiai –didžiausi šios vietos privalumai. Tai nuostabi vieta laisvam pasiplaukiojimui, tik saugokitės stiprių srovių. Čia galima patekti iš Port Blair keltu, kurie plaukia tris kartus per dieną, įskaitant ir specialųjį turistų („tingųjį“) reisą popiet arba nusisamdyti malūnsparnį už mažiau nei 1000 Indijos rupijų.
nudistams AnglijaBlackmoss Pot, Lake District, Anglija

Viešai išsirengti Anglijoje? Taip, atsiranda ir tokių drąsuolių. Laukinis ir nevaržomas stovyklavimas nėra visiškai anglų stilius ir nėra laikoma norma – juk tai ne kriketas. Tačiau tai neturėtų jūsų stabdyti – patyliukais galima pasistatyti palapinę Lake District nacionaliniame parke ir niekam tai nerūpės. Ankstyvą rytą prisiverskite atsikelti ir panerti nuo įspūdingų akmenų į skaidrų Blackmoss Pit vandenį. Joks kiekis garuojančios arbatos jūsų taip efektyviai nepažadins. Greičiausias būdas čia pateikti yra atskristi iki Liverpulio ar Mančesterio, o nuo čia sėsti į traukinį – kelionės metu matomi vaizdai atims žadą. Išlipti galėsite Oxenholme, Windermere, Grange-over-Sands, Ulverston arba Barrow-in Furness.
nudistams VokietijaEnglischer Garten, Miunchenas, Vokietija

Vokiečiai yra užkietėję nudistai. Tai įsišakniję jų mentalitete nuo XIX a. Freikörperkultur (laisvo kūno) judėjimo ir yra puoselėjamas ir šių dienų miestiečių. Vasarą tūkstančiai Miuncheno gyventojų susirenka didžiausiame miesto parke (Englischer Garten), nusimeta drabužius ir išsitiesia saulutėje arba gaivinasi upėje. Nesuskaičiuojamos tvarkingai sulankstytų klasikinių kostiumų krūvos yra neįprastas vaizdas, užtikrinantis turistų dėmesį.
nudistams FidžisTurtle Island, Fidžis

Tai vieta romantikams. Prabangi vietovė su ištaigingais vasarnamiais, kuriuose gali apsistoti tik 14 porų. Jei vis dėlto pateksite čia, galėsite mėgautis idilišku poilsiu, nuostabiu gamtovaizdžiu, SPA malonumais. Be to, čia yra 14 privačių paplūdimių, todėl niekas nesutrukdys nusimetus drabužius pasikaitinti saulėje ant balto smėlio ar pasimaudyti mėnesienoje. Šioje saloje buvo filmuojamas filmas „Blue Lagoon“ (1980). Norite visiško privatumo? Ne bėda – salą galite nuomotis. 7 nakvynių trukmės visos salos nuomos kaina – „tik“ 275 tūkstančiai JAV dolerių.


Jei manai, kad reikia dar įtraukti nudistams tinkamų vietelių į šį sąrašą, parašyk daiva@zigzag.lt.

2010 m. gegužės 25 d., antradienis

Nuo Detroito iki Niagaros



DetroitasIš pasakojimų serijos, kuomet Ugnė praleido vasarą dirbdama ir keliaudama Jungtinėse Amerikos Valstijose.



Detroite dar nespėjus kojos iškelti iš mašinos pripuolė keli juodaodžiai su “nerealiais” pasiūlymais į nemokamus klubus už 2 savaičių, bet kadangi mūsų tuo metu Detroite jau nebus, tai pasiprašė centų autobusui:)) Žodžiu, pirmas įspūdis buvo tikrai nekoks.




Detroitas



Kanada



Kanada



Kanada



Niagara



Niagara



Niagara



Niagara



Niagara



Niagara



Niagara
Pabandėm lįsti giliau į miestą, tai truputį išsigandom, nes turbūt buvom vieninteliai baltieji žmonės visam mieste, nes visi kiti vien juodaodžiai - ir dar tokie reperiai/gangsteriai, kur, atrodo, staiga išsitrauks ginklą ir šaus į galvą. Tai mes su savo kuprinytėm greitu žingsniu numynėm iki Greektown'o ir apsisukom atgal. Dar truputį pasėdėjom prie centre esančio fontano, nes ten daugiau nebuvo nei gyvos dvasios. Tokia tuštuma miesto centre, švelniai tariant, šokiravo. Ypač prieš tai pabuvus Čikagoj, kur žmonių pilna kaip skruzdėlių.



Beje, apie fontaną. Kodėl Vilniuj visi fontanai trykšta į viršų arba tiesiog bėga žemyn? Čia jau nebe pirmame mieste matom fontanus, kurių kievienas daro atskirą šou. Vandens srovės visaip persipina vienos su kitom, iššaunamos į skirtingus aukščius ir taip toliau. Toks “pasirodymas”, aišku, tevyksta vos kelias minutes, bet tikrai yra kuo pasigrožėti.



Turėjom dar porą objektų susiplanavę Detroitui, bet kadangi jau buvo tamsu ir baisu, nusprendėm ieškotis nakvynės. Laukė naktis mašinoje, tai į GPS'ą susivedėm amerikietiškos “Maximos” adresą, nes nakvodami mašinoje visada glaudžiamės prekybos centrų aikštelėse. Vienintelė parduotuvė - kitoj upės pusėj, vadinasi, reikia važiuoti tuneliu. Paskutinę sekundę susivokėm, kad tunelis veda ne kur kitur, o į Kanadą:D



Susimokėjom po kelis dolerius už įvažiavimą ir už gerų 5 min. jau kišom pasus pasieniečiui. Jis, aišku, sugebėjo prisikabinti prie mūsų vizos, kad ji tuoj tuoj baigia galioti, tai užtikrinom jį, kad mes tai žinom ir už savaites jau sėdėsim lėktuve į savo šalį. Tai pagaliau gavom po kanadietišką štampuką į pasą. Valio:) Bet užtat nusprendėm, kad į Detroitą kitą rytą jau nebegrįšim, nes važinėti pirmyn atgal per pasienį truputį nesąmonė. Juokingiausia tai, kad nuvažiavę į tą vietą, kur turėtų būti mūsų “Maxima”, radome tiesiog lauką. Ups. Bet truputį pasukinėję ratais, pagaliau susiradom viską, ko mums reikėjo, ir ramiai miegojom.



Rytą pradėjome Winsdore - mieste Kanadoje, kitapus Detroito. Tai visai apsidžiaugėm, kad čia papuolėm, nes nuo pakrantės visas Detroitas matėsi kaip ant delno. Visiškai kitokia aplinka: gražūs parkai, tvarkingos gatvės, senoviškų suvenyrų parduotuvėlės, ramūs restoranėliai ir t.t. ir pan. Keblumų turėjom su valiuta, nes kanadietiški doleriai truputėlį skiriasi verte nuo amerikietiškų, tai nežinojom tiksliai, kiek už ką mokam, bet, atrodo, nenubiednėjom:) Taip pat matavimo vienetai jau tokie pat kaip Europoj:) Kelio ženkluose greitis nurodytas kilometrais per valandą, tai buvo truputį sunku susigaudyti, nes mūsų mašiniukas gi rodo mylias.



Taip pat mano dideliam džiaugsmui visur pilna voveriukų:) Tad pasigavau dar vieną modelį/manekeną, kuris pozuodamas skleidė labai keistą garsą, greičiausiai bijojo, kad atimsiu jo grobį - obuoliukus. Ar kaštonus. Nežinau:) Bet jis tikras gražuolis:) Galėčiau, tai turėčiau tokį.



Toliau traukėm link Niagaros. Vos atsidūrus prie Rainbow tilto Kanados pusėje, iš tolo jau matėsi Niagara. Bet mes buvom nusprendę iki krioklių plaukti iš Amerikos pusės, todėl vėl turėjom iškentėti visus kvailus pasieniečių klausimus, bet per 15 min. atsidūrėm Amerikoj ir net mokėti už tai nereikėjo:) Radom kampelį, kur pasistatyti mašiną ir nuėjom į pastatą, ant kurio didelėm raidėm buvo parašyta “Gateway to Falls”. Pagalvojom, kad tai yra vieta, iš kurios organizuojami tie laivukai link krioklių. Užėjom, žmonių beveik nėra. Keista. Nuėjom prie informacijos langelio, pasakėm, kad norim plaukt laivuku ir paklausėm, kur čia dėl to kreiptis. Tai sako, žinokit paskutinis laivukas už 15 min. (nes buvo 5 val. vakaro), tai jeigu norit spėt, paskubėkit, autobusiukas iki laivo išvažiuoja už 2 min. Bėgte puolėm atgal į mašiną, pasidėjom daiktus, pasiėmėm pinigines ir vėl atbėgom prie to informacinio langelio. Sakom, kur ir kiek susimokėt. Sako, mokėkit čia, 55 doleriai. Tokia trumpa tylos akimirka. Ką? Šitiek plot.. Bet tipo jeigu norit spėt, tai greičiau greičiau. Nu ką, mes durneliai ir susimokėjom.



Vėliau pasirodė, kad pasiplaukiojimas laiveliu tekainavo 14 dolerių, o mes, pasirodo, to nežinodami, pasiėmėm 4 val. turą, į kurį įskaičiuotas ir laivelis, ir pavedžiojimas po Niagaros krioklių parką, ir nuvežimas prie hidroelektrinės, kuriai energiją tiekia Niagara ir t.t ir pan. Aišku, kadangi mes buvome tik 2 turistai visam autobusiukyje, tai visa “ekskursija” užtruko gal tik truputį daugiau nei 2 val. Švelniai tariant, mus tas informacijos langelis tiesiog išdūrė. Bet gal tik į naudą išėjo, nes patys vis tiek nebūtume visko pamatę. Tik šiaip “gidas” buvo autobusiuko vairuotojas, kuris prie tam tikrų objektų keliais sakiniais mum juos apibūdindavo ir visur parkuose tyloje vaikščiojo iš paskos :D



Tačiau vaizdai tikrai neįtikėtinai gražūs, tai kuo toliau, tuo mažiau buvo gaila pinigų:) Plaukėme laiveliu Maid of the Mist. Kilo klausimas, kokiu būdu jie tuos laivelius nugabena į apačią, nes šiaip Niagaros upe bet koks transportas draudžiamas. Tai sugalvojom, kad jie tuos laivelius iškart sukonstruoja apačioj.



Gavom visi mėlynus lietpalčius, kurie vėliau nuo vėjo makalavosi į visas puses ir vis tiek visi buvom šlapiais veidais ir šlapiom rankovėm. Ir dar, aišku, šlapiais fotoaparatais:) Labai įspūdinga. Ir, manau, tikrai neužtenka vien pažiūrėti į krioklius nuo tiltelio - būtinai reikia įplaukti į vidų, nes ten viduj susidaro tokia didžiulė apvali vaivorykštė, kurios iš viršaus nesimato:P



Išlipom iš laivelio, einam jau pro vartelius, žiūrim, pasiveja mus tas vairuotojas ir rodo, kad reikia eiti į parkelį. Čia buvo tas momentas, kai mes supratom, kad jis yra mūsų “gidas” :) Tai vaikščiojom iš pradžių tarsi bėgdami nuo jo kuo toliau, bet paskui kažkaip apsipratom ir truputį atsipalaidavom. Aplink ten yra visokių salelių, kur yra mažesnių kriokliukų, tai prisiklausiau vandens šniokštimo į valias:) Bet kuo toliau, tuo labiau žvarbo oras ir darėsi šalta. Tai ėjom visur vis didesniu tempu. Ir niekur nepirkom jokių suvenyrų, nes ir taip jautėmės truputį apiplėšti.



Mūsų visa didžioji ekskursija baigėsi apie 7 val. vakaro, tai dar mūsų "gidas" pasakė, kad palauktume pusvalandį ir pamatysim nerealų šviesų šou prie krioklių. Tai mes su juo gražiai atsisveikinom, pasakėm, kad nereikia laukti su mumis, tai jis nuvežė mus prie mašinos, kad pasiimtume šiltesnių drabužių ir tada jau patys grįžom atgal prie naktinės Niagaros. Nu apšviesti kriokliai trim spalvom, bet iš esmės tai kaip ir nieko beprotiškai įspūdingo. Gal čia mes jau išlepę visai, kad grožio nebematom:) Pasitrynėm ten kokį pusvalanduką ir grįžę į savo mašiniukan tęsem kelionę toliau…



Ugnė

2010 m. gegužės 17 d., pirmadienis

Nuostabiausios nardymo vietos



Didžioji Žydroji Skylė, BelizasGreat Blue Hole, Belizas (Didžioji Žydroji Skylė)

Žiūrint iš viršaus, Didžioji Žydroji Skylė atrodo kaip akies vyzdys. Iš tiesų tai UNESCO pasaulio paveldo sąraše esanti vandenyno smegduobė, kurios kraštai padengti pakrančių rifais. Smegduobės skersmuo siekia apie 400 m, o gylis – 145 m. Maždaug 40 m gylyje yra net 15 m siekiantys jūriniai stalaktitai – labiausiai narus ir traukiantys objektai. Gyvūnijos čia beveik neaptiksite, tačiau kam ji reikalinga, kai nardai tarp stalaktitų? Nardymo išvykos organizuojamos nuo 6 val. ryto ir trunka iki 18.30 val. arba galima praleisti naktį laive. Tik saugokitės jūrų gyvačių, pastebėtų nuo 1960 m.











Mikronezijos Chuuk LagūnaChuuk Lagoon, Mikronezija

Mikronezijos Chuuk Lagoon gali didžiuotis spalvingais koralais ir tropinėmis žuvimis, tačiau narams tai nėra pagrindinis traukos objektas. Tai kas gi vilioja nardytojus į šią 70 km pločio lagūną? Tai sudužusių laivų nuolaužos, nes Chuuk Lagoon gali pasigirti sudužusių ar paskendusių laivų liekanomis. II-ojo Pasaulinio karo metu čia veikė japonų karinė jūrų bazė, todėl per JAV karines atakas 1944 m. čia buvo nuskandinta daugybė laivų ir lėktuvų. Galima iš arti apžiūrėti Fujikawa Maru laivą su nepaliestais naikintuvais triumuose ar Shinkoku Maru, kurį gamta natūraliai išpuošė švelniais koralais ir kempinėmis. Čia galima nardyti tik turint leidimus; įranga ir kitais reikmenimis galima apsirūpinti saloje esančioje Blue Lagoon Dive Shop.
Manta Ray Village, HavajaiManta Ray Village, Havajai

Didele dalimi prie šio regiono populiarumo tarp nardytojų prisideda tai, kad čia nardoma naktimis. Nardymo instruktoriai į vandenį šviečia stipriomis lempomis, kad pritrauktų planktoną, kuris automatiškai pritraukia rajas, o jos masina nardytojus. Rajų stebėjimas nebūtinai bus sėkmingas, nes ne visada pavyksta pamatyti įspūdinguosius rajų sparnus. Paprastai didžiausia tikimybė pamatyti rajas yra per jaunatį. Galima rinktis trijų valandų trukmės paviršinio nardymo išvykas arba leistis į taip vadinamą „vieno bako“ sertifikuotą naktinį nardymą.
Pulau Sipadan, MalaizijaPulau Sipadan, Malaizija

Čia apsilankiusiems teks sulėtinti tempą iki vėžlio greičio, nes ši vieta tikrai verta neskubaus pasigėrėjimo ir patyrinėjimo. Čia gyvena gausybė žaliųjų ir nykstančių retųjų Hawksbill vėžlių, 22 m po vandeniu yra taip vadinamas vėžlių kapas, kuriame aptiksite daugybės vėžlių kaulų sankaupas. Trokštantiems adrenalino, galima rekomenduoti Barracuda Point, kur susirenka barakudos ir sukdamosi sudaro tornado formos sūkurius. Nė vienas nardytojas nenorės palikti šios vietos, neaplankęs žymiojo Drop Off, kur vandenyno dugnas krenta 600 m. Jei susigundysite čia atvykti, atminkite, jog leidimų nardyti kiekis yra ribotas ir jų išduodama 120 per dieną.
Cocos Island, Kosta RikaCocos Island, Kosta Rika

Coco saloje, 600 km nuo Kosta Rikos Ramiojo vandenyno pakrantės, buvo filmuojamos kai kurios įspūdingiausios “Juros periodo parko” filmo scenos, nors tikrasis grožis slypi po vandeniu. Trokštantys adrenalino galės pasimėgauti ryklių kūjagalvių draugija, kurios čia plaukioja dideliais būriais. Didžiausi būriai aptinkami šalia panirusio Alcyone kalno, kur sutinkami ir ilgapelekiai pilkieji ar netgi bangininiai rykliai. Nardytojai specialiai atpludomi, nes saloje apsistoti neleidžiama. Nuo lapkričio iki gegužės (sausuoju metų laiku) būna ramesnė jūra, ramesni rykliai ir dideli būriai rajų. Lietinguoju laiku (nuo birželio iki lapkričio) plaukioja daugiau kūjagalvių ryklių, tačiau jūra nepalyginamai audringesnė.
Gansbaai, Pietų AfrikaGansbaai, Pietų Afrika

Gal nori pasijusti tikra mitybos grandinės dalimi? Lipk į metalinį narvą ir akis į akį susitik su didžiausią baimę keliančiais vandenyno grobuonimis. Besvarstydamas apie narvo patvarumą su baime galėsi stebėti aplink ratus sukančius 6 m ilgio Baltuosius ryklius. Nors vertinami kontraversiškai, norėdami užtikrinti gerą reginį, nardymo instruktoriai naudoja jauką, taip priviliodami ryklius. Nardymo narve kaina vienam asmeniui yra apie 1100 PAR randų.
Ras Mohammed National Park, EgiptasRas Mohammed National Park, Egiptas

Nacionalinis parkas įsikūręs Pietinėje Sinai pusiasalio dalyje. Jame yra 20 nardymo vietų, kurių dauguma vertinamos kaip geriausios visoje Raudonojoje jūroje. Du povandeniniai rifai – Yolanda ir Shark – yra šio parko gražiausi ir įspūdingiausi. Yolandos rifas leis iš arti apžiūrėti įvairių laivų nuolaužų ir liekanų, o Shark rifas yra žinomas dėl gyvūnijos gausos, tarp jų, žinoma, ir ryklių. Nardyti leidžiama tik iki saulėlydžio. Taip pat prašoma būti itin atsargiems ir neniokoti koralinių rifų.
Cocklebiddy Cave, AustralijaCocklebiddy Cave, Australija

Australijos Nullarbor lyguma iš pažiūros atrodo sausa, tačiau po milžiniškais kalkamenio blokais slypi daugybė urvų, tarp jų – ir Coclebiddy urvas. Šis 6,7 km ilgio, strėlės tiesumo tunelis yra beveik visas užtvindytas, ir todėl yra vienas įdomiausių ir geriausių nardymo urvų pasaulyje. Norintys čia patekti, turi gauti leidimą iš Vakarų Australijos aplinkos apsaugos departamento. Čia įleidžiami tik patyrę pavieniai nardytojai, grupiniai nardymai neorganizuojami. Šalia esančioje gyvenvietėje apsistoti galima bene vienintelėje vietoje, kambario kaina nakčiai - apie 50-150 Australijos dolerių.
Rainbow Warrior, Naujoji ZelandijaRainbow Warrior, Naujoji Zelandija

Pasipuošęs spalvingais koralais, knibždantis murenomis ir kitomis žuvimis, Rainbow Warrior kviečia nardytojus iš įvairių pasaulio vietų. Čia veši įvairiaspalvės plukės, kempinės, įvairiausi dumbliai, todėl paganyti akis tikrai yra kur. Ne veltui ši vieta gavo vaivorykštės vardą. Galima užsisakyti vienos, septynių arba penkiolikos dienų trukmės nardymo turus.


Jei manai, kad reikia įtraukti dar daugiau nuostabių nardymo vietų į šį sąrašą, parašyk daiva@zigzag.lt.

2010 m. gegužės 12 d., trečiadienis

Druska, prezidentai ir šlapia Čikaga



Great Salt LakeIš pasakojimų serijos, kuomet Ugnė praleido vasarą dirbdama ir keliaudama Jungtinėse Amerikos Valstijose.



Prieš akis laukia daugiau nei dviejų savaičių roadtrip'as per Ameriką. Sutirpdysim visus per vasarą sunkiai uždirbtus pinigėlius, bet užtat turim susidarę visai neblogą maršrutėlį, tai turėtume pamatyti gerą gabalą Amerikos.




Great Salt Lake



Great Salt Lake



pietu dakota



Mount Rushmore



Cikaga



Cikaga



Cikaga



Cikaga



Cikaga
Kelionę pradėjom nuo Salt Lake City. Pačiame mieste aplankėm Trolley Square - vieną didesnių prekybos centrų, įrengtą senoviniu stiliumi, tokia a lia senovinė traukinių stotis. Nu visai gražzu, bet nieko ypatingo. Paskui dar nuvažiavom iki Temple Square, kur įsikūrusios krūvos maldos namų - matyt, idealus tikinčiųjų kampelis, kuriame gausu visokių fontanų ir gėlynų - beveik rojus:) Paskui pasukom link Great Salt Lake - pačio ežero. Turiu prisipažinti, kad tikėjausi visiškai kitokio vaizdo. Buvau pasiruošsus maudymuką ir rankšluostėlį, bet kai atvažiavom, tai pamačiau vaizdą, panašų į dykumą:D Kažkada ežeras gal ir turėjo paplūdimius, o dabar iki vandens turėjom eiti tikrai ne mažiau kaip kilometrą ir viskas aplinkui TAIP siaubingai sausa ir pakeliui pilna druskos vamzdelių:) Nežinau, ar tai vadinama stalaktitais ar stalagmitais. Ragauti nebandžiau - pabijojau:) Nes kvapelis aplinkui tvyrojo tikrai nekoks.



Išsitepliojom batus šlapiu smėliu, kol nusigavom iki pats vandens. Bet ten tokia paslaptinga vieta. Eini ir baisu eiti iki pat krašto, nes, atrodo, susmigsi bet kur iki kaklo. Vietomis pilna negyvų paukščių. Ir panašu, kad jie negyvi jau kurį laiką. Bet taip masiškai - koks 50 paukščių vienoj vietoj. Ir, aišku, palei žemę pilna mažyčių musyčių, tai toks nelabai jaukus įspūdis. Tai į vandenį nei kojos, nei piršto, nei dar ko nors tikrai nesinorėjo kišti, tai maudymukas liko sausas ir švarus:) Dabar žinosiu, kas yra Salt Lake'as, nes, kaip jau minėjau, vaizduotėje turėjau kitokį paveikslėlį:)



Kitą dieną, pervažiavę visą Jutą ir Wyomingą, atsidūrėme South Dakotoje. Nuvažiavom apie 1500 mylių. Padauginkim beveik iš dviejų ir žinosit, kiek tai yra kilometrų. Velniškai daug:) Wyomingas mus pasitiko lietumi ir šalčiu. Brrr. Seniai dėvėjom striukes, tai baisiai keista buvo visą dieną su jomis pravaikščioti. Bet mums rašė draugai, kad šiuo metu kažkoks uraganas į šiaurinę Ameriką įsisuko, tai gali būti, kad lietus mus lydės iki pat Čikagos. Tikrai labai nefaina važiuoti per lietų:/



Pietinėje Dakotoje mūsų tikslas buvo Mount Rushmore su prezidentų galvomis. Nors ir per lietų, bet vis tiek iki jų nusigavom. Eilinį sykį teko susimokėti už parkingą, bet kadangi tiek daug važiavom, tai nepagailėjom pinigėlių ir neužilgo jau staipėmės prie Vašingtono, Džefersono, Ruzvelto ir Linkolno:) Tikrai neįtikėtina, kad uoloje galima iškalti kažką panašaus. Tikrai wow. Matėm pradinį skulptūros maketą, tai planas buvo kur kas didesnis - visi prezidentai buvo su švarkais ir matėsi jų rankos, bet, matyt, statybų eigoje susivokė, kad neįmanoma tiek visko padaryti, ar šiaip bijojo dar daugiau uolą sprogdinti, nes juk jei po ilgų metų darbo viskas sugriūtų, tai tikrai būtų siaubingai gaila. Žodžiu, nusprendėm, kad tai yra objektas nr.2, kurį reikia pamatyti Amerikoje:) Pirmą vietą skiriam Laisvės statulai - tikimės, kad pamatysim;)



Numynėm 2300 mylių ir pagaliau pasiekėm Čikagą. Daug vilčių krovėm į šitą miestą, o jis, parazitas, mus pasitiko siaubingu lietumi. Nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro pylė kaip išs kibiro - grynai vandens siena. Tikrai ne pačios geriausios sąlygos ramiai apžiūrinėti miestą. Iš rajono, kuriame apsistojome iki Downtowno autobusu su persėdimais važiavom apie pusantros valandos, tai jau galvojom nugrybausim kažkur. Bet, atrodo, atsidūrėm ten, kur ir reikėjo. Labai gerai, kad iš vakaro truputį pasiknaisiojom internete, ką reikėtų pamatyti Čikagoj, tai iš suplanuotų 10 objektų pamatėm gal kokius 5, bet turint omenyje, kokiu oru vaikštinėjom, tai padarėm tikrai labai didelį žygdarbį;)



Kaip smagu buvo pozuoti be skėčio:) Nuotraukos per 3 sekundes:) Pirmiausia atsidūrėme prie Navy Pier uosto/pakrantės, tai baisiai apsidžiaugėm, kad ten buvo stogas. Ir net maisto:) Bet aš tiesiu taikymu bėgau į tuliką prie rankų džiovintuvo ir smagiai su vėjeliu džziovinau kojines ir batus. O ką man daryt, taigi šlapia..



Paskui lietutis gal šiek tiek aprimo, bet turbūt tik 3-4 minutėms, tai kol nusikasėm iki Michigan Avenue, tai vėl pradėjo be perstojo pilti. Taip ir nesupratau, kuris tiltas pasikelia, kad praplauktų laivai: ar tas, kurį fotografavau, ar tas, ant kurio stovėjau:))) Bet nors ir labai šlapia, vis tiek gražu. Dangoraižiai tikrai šimtą kartų gražesni nei Los Andžele. Ir šiaip jie ne vien stikliniai, bet ir betoniniai. Ir šiaip, pasirodo, miestas yra dviaukštis. Pirmame aukšte visa metro sistema, tai labai keista, toks a lia požemis, bet juo einant pro plyšius matosi viršuj esantys dangoraižiai ir šiuo atveju pylėsi vanduo. Kaip iš kokio siaubo filmo. Taip pat visai netikėtai priėjom dangoraižius - kukurūzų burbuoles. Buvau visai pamiršus, kad jie čia tokie yra, bet pasukom iš už kampo ir žiūriu - va:) Apatinėse pastatų dalyse vien automobilių parkavimo vietos, o viršuj, matyt, jau gyvenamieji plotai, nes matėsi balkonuose džiūstantys rankšluosčiai ir kiti panašūs objektai:)



Tikrai labai norėčiau Čikagoje atsidurti saulėtą dieną ir pasiimti vieną iš architektūrinių ekskursinių turų, nes gražių pastatų - gyva galybė: su gražiom palangėm prie kiekvieno lango, šiaip namai skirtingų aukščių ir stilių, vieni su kitais suklijuoti, ir dar pilna visokių keistenybių. Man atrodo, "betono džiunglės" yra labai tinkamas apibūdinimas Čikagai:)



Millenium Park. Turbut įdomiausias objektas ten yra pupelės formos meninė instaliacija, ar kaip tai įvardinti. Neįsivaizduoju, kaip tokį daiktą pagaminti. Ir iš ko:) Labai įdomu buvo po tą pupelę palandžioti, o svarbiausia - ten buvo sausa:) Parkas per lietų yra visiška kiaulystė, nes fontanai nebeatrodo tokie įspūdingi, kokie turėtų būti, kai viskas aplink sausa:] Ir nuo visų tų čiurlenimų ir tekėjimų norisi sysiu:)) Ir taip visą dieną:) Košmaras.



LABAI tikiuosi, kad kiti miestai mus pasitiks sausai:)



Ugnė

2010 m. gegužės 11 d., antradienis

Kelionių traukiniu privalumai



Rail BalticaPagaliau pradedama tiesti "Rail Baltica" atkarpa nuo Lenkijos sienos iki Kauno. Naujiena džiugina, nes šis projektas palengvins lietuvių susisiekimą geležinkeliais su plačiąja Europa. Galbūt kelionės traukiniu lietuvių tarpe taps tokios pat populiarios kaip ir europiečių. Taip, jos ten populiarios, nes turi nemažai pranašumų prieš kitas transporto priemones.



Lankstumas, išsidėstymas ir patogumas – tai tik pradžia. Pasirinkę traukinius, norimą tikslą pasieksite greitai, užtikrintai ir ekonomiškai.




traukiniai_Italija



Eurostar traukinys



Elipsos traukinys



traukinys_Šveicarijoje



traukiniai_jaunimas



traukinys_Austrija



traukiniai_Olandija



traukiniai_Suomija



traukiniai_verslas


Taigi, kelionių traukiniu privalumai.



Lankstumas. Visiems patinka patogūs traukinių sustojimai, kurių yra be galo daug, maršrutų pasirinkimas bei išvykimo laikas. Tai suteikia galimybes apsistoti ilgiau, keliauti ten, kur norite Jūs. Keliavimas su traukinių pasais (pvz., InterRail, BritRail, East European Pass, Swiss Pass, Balkan Flexipass ir kt.) suteikia visišką keliavimo laisvę. „Įšok – iššok“ filosofija neverčia jūsų gerokai iš anksto užsisakinėti bilietų. Planai, draugai ir kelionės maršrutai nuolat keičiasi, todėl traukinių pasas yra puikus variantas keliaujant traukiniais.



Nėra papildomų degalų mokesčių. Kylančios degalų kainos pasaulyje neįtakoja traukinių bilietų kainų. Tuo tarpu lėktuvų bilietų kainos labai jautrios kuro kainų pokyčiams ir paprastai jie linkę brangti.



Kainos nebaugina. Yra begalė taupymo būdų ir specialių pasiūlymų, tinkančių bet kokiam biudžetui. Gali sutaupyti keliaujant su šeima, su grupe. Vaikams iki 12 metų dažniausiai taikomos apie 50 % nuolaidos. Arba įsigykite traukinių pasą. Perkant atskirus bilietus, keliauti po Europą gali būti labai brangu. Su traukinių pasu galite keliauti kur tik norite. Yra daugybė specialių pasiūlymų, tinkančių beveik kiekvienam biudžetui.



Sutaupomi nakvynės kaštai. Ilgose kelionėse, kurios trunka ir per naktį, galite pasirinkti nakvynes prabangiuose arba pigesniuose miegamuosiuose vagonuose. Jūs sutaupysite už nakvynę viešbučiuose ar svečių namuose bei atvyksite į norimą vietą pailsėję ir pasiruošę naujai dienai.



Komfortas. Galite pailsinti savo kojas, keliauti į barą ar pasimėgauti greitu maistu europietiškuose traukiniuose. Traukinyje sėdimos vietos yra erdvios, kai kurių atlošuose yra įmontuoti ekranai ir rodomi filmai. Kai kuriuose traukiniuose yra poilsio kambariai. Daugelis traukinių turi erdvias patogumų erdves: barus, restoranus, tualetus, vaikų vystymo kambarius. Visa tai kelionei suteikia lengvumo bei patogumo. Kuomet prireikia pagalbos, visada padės traukinio palydovai.



Greitis. Užsiregistravimas į traukinį paprastai trunka mažiau nei 15 minučių. Aukštos kokybės europietiški traukiniai yra greiti. Traukinys gali važiuoti apie 300 km/h. Taigi, taip pasieksite norimą vietą greičiau, nes netrukdys nei automobilių kamsčiai, nei blogos oro sąlygos. Pavyzdžiui, tarp Paryžiaus ir Marselio esančius 800 km įveiksite tik per 3 valandas.



Neribotas ryšys. Mobilūs telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai gali būti naudojami kelionės metu. Daugelyje traukinių sėdimos vietos yra erdvios. Traukiniuose yra ir vietų (kambarių), skirtų darbui. Tai labai patogu keliaujantiems verslininkams. Dalykinis susitikimas traukinyje kelionės metu. Kodėl gi ne? :)



Vieta. Traukinių stotys paprastai būna miestų centruose. Čia galite rasti viską: viešbučius, lankytinas miesto vietas, restoranus, valiutos keityklas, suvenyrų parduotuves, telefonus, paštus, knygynus, informacijos centrus ar vietas, kuriose galėsite rezervuoti bilietus tolimesnei kelionei. Atsidursite puikioje vietoje ir galėsite iškart pradėti pažintį su nauja vieta. Jums nereikia važiuoti kelias dešimtis ar daugiau kilometrų nuo oro uosto ar galų gale vargti kamščiuose, kurie dažnai užklumpa artėjant link miesto centro.



Pastovumas. Jūs galite vykti traukiniu slidinėjimo atostogų ar vasarą patraukti link Viduržemio jūros. Traukiniai važiuoja 365 dienas per metus, nepaisant to, ar lyja, ar kruša, ar sninga, ar išsiveržia ugnikalnis ir dėl to stoja visas aviacinis eismas :)



Iš tikrųjų pamatysite Europą. Tereikia patogiai įsitaisyti ir mėgautis nuostabiais besikeičiančiais gamtos ar miestų vaizdais pro langą. Geležinkelio bėgiai dažnai veda pro tokias vieteles, į kurias nepapulsi su jokia kita transporto priemone. 240 000 km ilgio Europos geležinkelio bėgiai padės pasiekti kiekvieną Europos kampelį per miškus, laukus ir kalnus, kur nėra kitoms transporto priemonėms skirtų kelių.



Bendraminčiai. Tikrai sutiksite ir susipažinsite su kitais keliautojais, pasirinkusiais tokį pat būdą patirti ir pažinti tikrąją Europą. Be to, Europoje daug žmonių keliauja traukiniais, todėl Jūs turėsite puikią galimybę susipažinti su vietiniais, kalbėti jų kalba, išmėginti jų virtuvę bei sužinoti daugiau apie šalį.



Susigrąžinkite pinigus. Pasikeitė planai? Grįžtate anksčiau? Nepanaudoti traukinių pasai per 6 mėnesius nuo jo įsigijimo yra grąžinami sumokėjus nuo 15% baudą.



Keltai. Traukinių pasai galioja ir kai kuriuose keltuose. Gal susigundysite aplankyti Graikiją ar Skandinaviją? Paįvairinkit savo kelionę transporto priemonėmis ir kraštovaizdžiais.



Vėluoji? Nieko tokio, nes praleidęs vieną traukinį ir turėdamas traukinių pasą gali šokti į kitą.



Superdidelis bagažas leidžiamas be superdidelio mokesčio. Jei tik nori, gali pasiimti visą savo turimą turtą – kai kurie traukiniai bagažo griežtai neriboja. Tad galima keliauti ir su dviračiu. O išlipę traukinių stotyje su apylinkėmis susipažinsite mindami pedalus.



Tad kiekvienas gali pasirinkti labiausiai tinkantį keliavimo traukiniu variantą. Be traukinių paso ar su juo. Galima rinktis vienos šalies, vieno regiono pasus arba tokius, kurie galioja visoje Europoje.



Daugiau informacijos apie traukinių bilietus ir pasus jums suteiks „Zigzag Travel“ konsultantai.
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More