2011 m. gruodžio 22 d., ketvirtadienis

Šventinis sveikinimas

Pačių gražiausių ir jaukiausių švenčių proga norime jus pasveikinti, palinkėti smagių akimirkų sutinkant šventes ir pasidalinti šiluma, šventine nuotaika ir kvapais iš jau kasmetine tradicija tampančios kalėdinės Zigzag.lt kepyklėlės :) Su šventėmis!

2011 m. gruodžio 16 d., penktadienis

Geriausios vietos užsikrėsti šokių karštine












Flamenko (flamenco), Andalūzija, IspanijaFlamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija

Nuostabių kalnų ir nubalintų miestelių panorama suteikia Andalūzijai vienos iš romantiškiausių Europos vietovių vardą. Be to, šiame Ispanijos regione atsirado vienas žaviausių šokių. Flamenkas jungia perkusišką gitaros skambesį, kastanječių tarškesį ir plojimą. Tokiuose miestuose kaip Sevilija (Seville), Kadisas (Cadiz) ir Granada (Granada) galima išmokti grakščiai šokti su ilgu klostuotu sijonu kaip tikra senjorita arba trepsėti kaip tikras skrybėlę dėvintis andalūzietis. Šokių mokyklos gali priimti tiek flamenko fanatikus, tiek turistus, vienodai besidominčius ir vietinės virtuvės delikatesais.

Atvykę būtinai užsukite į žymiausią Granadoje maurų tvirtovę Alhambra. Sevilijos Feria de Abril (pavasario šventė) prasideda praėjus dviems savaitėms po Semana Santa (šventos Velykų savaitės).

Video įrašas
Tango, Buenos Airės, ArgentinaTango, Buenos Airės, Argentina

Argentina pelnytai žavimasi dėl senojo pasaulio melancholijos ir lotynų aistringumo mišinio, o nacionalinis šokis tą žavėjimąsi tik sustiprina. Tango atsirado darbininkų klasėje Argentinos sostinėje, kuri yra puiki vieta pramokti bent pagrindinių tango žingsnelių. Nors pagrindinėse miesto alėjose Buenos Airių gyventojai šurmuliuoja visą dieną, dauguma šokių pamokų vyksta vakarais. Sekite akordeono garsais iki milonga (veiksmo vietos), kur išmoksite tango judesių, įskaitant giro, pasisukimus ir ocho, sudėtingesnius šokio žingsnelius.

Buenos Airių Tango festivalis ir Pasaulio Taurės konkursas vyksta rugpjūčio mėn., Miesto Šokių čempionatas vyksta gegužės mėn.  

Video įrašas 
Breikas (breakdance), Niujorkas, JAVBreikas (breakdance), Niujorkas, JAV

Nuo pat pirmųjų breiko judesių atsiradimo būrėsi vis daugiau šio šokio žanro mėgėjų. Dauguma kursų labiau skirti vietiniams gyventojams nei turistams, tačiau Niujorko Hip Hop Dance Company kviečia visus besidominčius užsukti į kassavaitines pamokas šalia Times aikštės. Tik atminkite, reikia tikrai daug užsispyrimo ir darbo, norint išmokti pagrindinius judesius – toprock, downrock, jėgos judesius, sustingimus ir kitus, tačiau to mokytis breiko gimtajame mieste kur kas smagiau.

Norintys daugiau sužinoti apie hiphopą galėtų apsilankyti Hip Hop Muziejuje.  

Video įrašas 
Samba, Rio de Žaneiras, BrazilijaSamba, Rio de Žaneiras, Brazilija

Sambos pavadinimas kilęs iš portugalų veiksmažodžio sambar, kuris reiškia „šokti į ritmą“. Tai visame pasaulyje pripažintas Brazilijos karnavalų, liaudies šokių ir pačios Brazilijos simbolis. Geriausias laikas apsilankyti Brazilijoje - vasario pradžia, kai vyksta karnavalas Rio de Žaneire. Kasmet pasirodymus surengia „Escolas de Samba“ - garsiausio sambos mokyklos. Dažniausiai šokama rateliu su vienu šokėju arba pora viduryje. Neretai samba vadinama padaužišku šokiu, tačiau jame galima įžvelgti nemažai melancholijos ir ilgesio.  

Video įrašas 
Kapueira (capoeira), Bahia, BrazilijaKapueira (capoeira), Bahia, Brazilija

Kapueira po pasaulį paplito iš Šiaurės rytinės Brazilijos dalies, kur vergai iš Afrikos apjungė kovos menus ir šokius. Pamokos, vedamos kapueiros meistrų sostinėje Salvador da Bahia, yra vienas iš svarbiausių afro-braziliškų paveldo apraiškų. Kapueiros pasirodymai dažnai rengiami naktimis aikštėse, per festivalius.

Salvador da Bahia (dažnai trumpinama tiesiog Bahia) yra apie 1300 km į šiaurės rytus nuo Rio de Žaneiro.  

Video įrašas 
Hula, Havajai, JAVHula, Havajai, JAV

Jei kam nors dar trūksta priežasčių, kodėl reikėtų aplankyti Havajus, atolų, koralinių rifų, paplūdimių ir saulės kraštą, galime priminti, kad Havajai – dar ir hula šokių gimtinė. Populiariai havajai vaizduojami kaip net „per saldus“ kraštas, su merginomis, besisūpuojančiomis po palmėmis kabančiuose hamakuose, tačiau vertėtų žinoti, kad hula šokiai atsirado akomponuojant giesmėms. Halau hula (mokykloje) kumu hula (mokytojas) papasakos jums apie pagrindinius polinezietiškų šokių judesius ir ką jie simbolizuoja Havajų kultūroje, gamtoje. Nors tikriausiai dauguma apsilankiusių vyrų nenoriai dėvi audeklus ant klubų, iš tiesų vyrai taip pat šoka hula.

Havajietiškos hula šventės vyksta per Merrie Monarch Festival gegužės mėn. ir World Invitational Hula Festival lapkričio mėn.  

Video įrašas 
Valsas (waltz), Viena, AustrijaValsas (waltz), Viena, Austrija

Valsas sukurtas Austrijos ir Bavarijos valstiečių ir vėliau perimtas Habsburgų karališkosios šeimos. Vėliau išplito ir tarp Prancūzijos ir kitų Europos šalių aukštuomenės atstovų. Vis dėlto, valsas iki šiol yra pagrindinis Vienos pokylio akcentas. Jei žūtbūt trokštate pasipuošti baline suknele ar fraku ir sudalyvauti šiame neeiliniame renginyje, tačiau nenorite apsijuokti, yra daugybė mokyklų, siūlančių šokio pamokas. Įspūdingos salės, kuriose vyksta pamokos, įsikūrusios Pallavicini Palace, kur yra groję Mocartas ir Betovenas, bei kitose barokinėse salėse.

Pokylių sezonas prasideda Naujųjų Metų išvakarėse ir trunka 3 mėn.

Šokių kursų sąrašas Vienoje.  

Video įrašas 
Salsa, KubaSalsa, Kuba

Pamirškite cigarus ir Che Guevarą. Salsa - karštas lotynų ir afrokaribų ritmų mišinys, puikiai atspindintis temperamentingą ir multikultūrinę Kubą. Tai seksualus šokis, kurio galima išmokti iš vietinių mokytojų. Žinoma, šiais laikais internete galima rasti visko, šokių pamokų taip pat, tačiau tikrą dvasią pajusite tik pakliuvę pas vietinius meistrus. Juos nesunkiai rasite bet kuriame populiariame Havanos naktiniame klube ar bare, taip pat galite pasiteirauti viešbučių administracijoje ar bet kurio vietinio gyventojo.

Viena žymiausių salsa alsuojančų vietų Kuboje - Santa Clara.  

Video įrašas
Pilvo šokis, Stambulas, TurkijaPilvo šokis, Stambulas, Turkija

Nepaisant visos Viduriniųjų Rytų egzotikos, pilvo šokiai visais laikais nuo pat Osmanų imperijos laikų stebino ir žavėjo Vakarus. Viena geriausių vietų, kur galima išmokti šokti, yra ten, kur Vidurinieji Rytai susitinka su Vakarais – Stambule. Nors dauguma pasirodymų yra skirti turistams, göbek dans (pilvo šokiai) skaičiuoja ne vieną šimtmetį Turkijoje ir yra energingesni bei žaismingesni nei atliekami, pavyzdžiui, Egipte.

Pilvo šokių mokytojų sąrašas.  

Video įrašas 
Mandinka šokiai, Vakarų AfrikaMandinka šokiai, Vakarų Afrika

Vakarų Afrikos gyventojų, karališkojo dvaro rūmų muzikantų palikuonių, tradiciniais instrumentais (kora (21 stygos arfa) ar djembe būgnais) atliekama muzika pelnytai laikoma pasaulio muzikos lydere. Atsidūrę tinkamoje vietoje galėsite išmokti judėti pagal tradicinę muziką kaip vietiniai gyventojai. Kultūros ar visuomenės centrai yra gera vieta ieškoti šokių meistro, kuris galėtų pamokyti svarbiausių mandinkos šokio judesių, apimančių ritualus bei dramos elementus.

Vienos žymiausių Vakarų Afrikos vietų: Senegalas, Dakaras ir jo Atlanto pakrantė, Malis, Sachara, Nigerio upės pakrantė ir Bamakas. 

Video įrašas  


Kokius dar šokius siūlytum įtraukti į šį sąrašą? Parašyk daiva@zigzag.lt

2011 m. gruodžio 12 d., pirmadienis

Italijos ieškojimai Romoje ir Sicilijoje



Panteonas



Eismo reguliuotojas



Katanija. Sicilija



Raguza. Sicilija



Valle de Templi. Agrigento



Pakeliui į Marsalą



Ortygia



Kylame į Etną



Etna. Sicilija



Vakarienė Sicilijoje



Druskos kelias. Sicilija
Puikių ir išsamių istorijų apie Italiją, o ypač apie Romą, apstu: lankytinos vietos, kryptys, istorijos faktai sistemiškai sudėlioti ir aprašyti. Tačiau kai pats savo akimis pamatai Trevi fontaną, kurį šimtą kartų jau esi regėjęs internete ar filmuose, kai pats vaikštinėji po įstabios architektūros Panteoną, savo rankomis glostai amžių nugludintus akmenis, tai yra Tavo kelionė, Tavo pažintis su turistų išvaikščiota šalimi. Pasidalinsiu savo įspūdžiais, nes net ir praėjus keliems mėnesiams, prisiminimai maloniai šildo sielą.



Šį kartą tai buvo ekspromtu sugalvotos vienos savaitės atostogos Sicilijoje, trumpam aplankant vieną iš labiausiai turistų lankomų miestų – Romą. Pigių bilietų ieškoti ilgai nereikėjo, tad beliko laukti skrydžio. Beje, visai puikiai sekėsi išsiversti visą savaitę tik su rankiniu bagažu. Tikrai apsimoka. Nes imant dar registruojamą bagažą būtų tekę pakloti papildomus daugiau nei šimtą litukų.



Na ir kadangi tai pasakojimas apie Siciliją, apie Romą užsiminsiu trumpai.



Vienos dienos pažinti Romą tikrai nepakanka, bet pakanka ją įsimylėti ir norėti sugrįžti dar ir dar kartą. Neturintiems daug laiko turistams Roma yra dėkingas miestas - visos svarbiausios lankytinos vietos išsidėsčiusios netoli viena kitos, tad paspartinus žingsnį ir turint žemėlapį, per gerą pusdienį galima susipažinti su šiuo nuostabiu miestu. Norint aplankyti Vatikaną, žymesnius muziejus, pasimėgauti itališkais patiekalais, prireiks kelių dienų, bet tai jau kito pasakojimo pradžia. O mes, po trumpos pažinties su Italijos sostine, lėktuvu Roma – Trapani lėkėme susipažinti su didžiausia Viduržemio jūros sala – Sicilija.



Prieš išvykdama į Siciliją apie šią salą žinojau tik tiek, kad ji pasižymi gamtos ir architektūros įvairove. Mačiau nemažai turistų, kurie sustoję prie vieno ar kito lankytino objekto, skaitydavo kelionių vadove apie vietą, faktus, mitus bei kitus įdomius dalykus. Mes, jauni ir nerūpestingi, mėgavomės įspūdžio akimirka, tuo sunkiai nusakomu jausmu, kai ranka gali prisiliesti prie tūkstančius metų skaičiuojančios šventyklos griuvėsių. Savo buvimu troškome pajusti buvusią didybę.



Daug griuvėsių – taip dviem žodžiais galima apibūdinti Siciliją; bet gerąja prasme, nes čia kiekviename miestuke tikrai rasi senovę menančių pastatų, Senovės Romos galybę liudijančių šventyklų, jaukių ir tarsi į nedidelį kumštį susispietusių namukų senamiestį su akmeniu grįstomis gatvėmis ir paslaptingais kiemeliais. Siciliją valdė tiek daug skirtingų šalių valdovų, jog atrodo, kad istorija alsuoja kiekvienas akmuo.



Gamta Sicilijoje nuostabi! Kalnuotas kraštovaizdis, ant aukštų kalvų įsikūrę šimtmečius skaičiuojantys miestai, kurie pasiekiami išraitytais serpantinais, įspūdingi skardžiai, trukdantys pasiekti jūrą, bet atveriantys pasakišką peizažą. O dar Etna, kurios 160 km papėdė prilygsta Londono miesto dydžiui, o pats ugnikalnis su debesyse panirusia viršukalne, matomas iš toliausiai. Nors Sicilijos sala daugiau nei perpus mažesnė už Lietuvą, per savaitę apvažiuoti visą salą sunkiai įmanoma.



Mes, Trapani oro uoste išsinuomoję automobilį, aplankėme Sicilijos sostinę Palermą, susipažinom su jo naktiniu gyvenimu, nes tai studentų miestas, ir puikiai sutvarkyta autostrada kirtome salą pusiau, pasiekdami Kataniją. O tada leidomės žemyn, aplankydami Sirakūzus, Ragusą, Agrigento, Marsalos miestus ir mažesnius miestukus pakeliui.



Nakvynės, kaip tikri turistai, kaskart ieškodavome vis kitame mieste. Šis potyris labai įdomus - taip ir itališkai pramoksti, ir mašiną priparkuoji neįsivaizduojamo siaurumo gatvelėje, ir su barmenais pabendrauji, kurie yra tikros vaikščiojančios nekilnojamo turto agentūros :)



Etnos ugnikalnis vertas atskiro išsamaus aprašymo. Juk ne kiekvieną dieną tenka po kojomis jausti kunkuliuojančios žemės gelmių jėgą ir suvokti jos enegriją. Įspūdį sustiprina apsilankymas 2500 metrų aukštyje, bet dar ne pačioje Etnos viršūnėje (mat šiemet ji buvo pakankamai aktyvi, tad pakilti negalėjome, o mums grįžus namo, po geros savaitės pasirodo ji iš tiesų „prašneko“ ir vėl išsiveržė). Temperatūrų skirtumas Etnos papėdėje ir užkilus į viršų svyruoja nuo +25 iki +3, tad teko apsirengti visus turėtus šiltesnius drabužius.



Žavus potyris kelionėse – bendravimas su žmonėmis. Visiškai nepažįstamais, kartais net nekalbančiais tau suprantama kalba, turinčiais šiek tiek kitokį pasaulio supratimą. Štai vieną šeštadienį užklystame į nedidelį žvejų miestelį, kuriame vyksta vestuvės. Visas miestelis laukia pasirodančios jaunosios, smalsaudami prisėdame ant suoliuko ir mes. Šalia prisėda 87 metų močiutė, kuri italų greitakalbe beria savo išmintį ir prisiminimus. Nieko nesuprantam, bet linksime galvom ir toks stiprus bendrumo jausmas apima.



Kitas bendravimo ir šalies pažinimo būdas – prisijungti prie Couchsurfing bendruomenės (tarptautinis tinklas, vienijantis keliautojus ir jų lankomas vietines bendruomenes). Taip interneto pagalba galima ne tik susirasti naujų draugų, gauti nemokamą nakvynę, bet ir pamatyti neturistines vietas ir kitu kampu susipažinti su nauju miestu. Romoje susipažinome su Domenico, kuris mielai pabuvo mūsų gidu ir parodė naktinę Romą. Ekskursiją užbaigėme sočia vakariene už 10 eurų vienoje siauroje gatvelėje pasislėpusiame restorane, kuriame dirba jo pusbrolis. Tenka pripažinti, jog tik vietiniai tikrai žino, kur parduodami skaniausi ledai ar geriausias espreso.



Beje, apie maistą. Be jo italų gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas. Maistas čia atskira tradicija, savotiška religija. Jo daug, jis skanus ir jį valgyti yra tiesiog ritualas – šeimos, draugai susirenka namuose arba miesto restoranuose ir keletą valandų valgo ir bendrauja. Puiki tradicija, tik gal to maisto kiek per daug mano menko tūrio skrandžiui. Svarbu žinoti, jog vakarienė čia prasideda kiek vėliau nei mums įprasta – apie 20 ar 21 valandą, tad jei nenorite restorane liūdnai sėdėti vieni, planuokite vėlyvą vakarienę. Na o sekmadienį išvis daug kas nedirba, tad turėkit tą omeny, norėdami pavalgyti, rasti nakvynę ar apsipirkti.



Dar galima būtų parašyti apie svetingus hostelių šeimininkus, žavią italų verslumo gyslelę, chaotiškas vairavimo taisykles, elegantiškus vyrus, mamų sijonų nenorinčius paleisti italų vaikinus... Tiek ispūdžių į kelionių stalčiuką prisikroviau per savaitę. O prisiminsiu ilgai.



Ciao!

Viltė

2011 m. gruodžio 9 d., penktadienis

„Ryanair“ didina mokestį už bagažą

„Ryanair“ didina mokestį už bagažąViena lietuvių mėgiamiausių pigių skrydžių oro linijų bendrovių „Ryanair“ nuo 2011 m. gruodžio 15 d. didina mokestį už registruotą bagažą. Jo kaina padidės 5 EUR/GBP.



Be to, „Ryanair“ skatina keleivius susimokėti už bagažą iš anksto, o ne atvykus į oro uostą. Todėl gerokai padidins ir oro uostuose mokamą mokestį už registruotą bagažą mažiausiai 25 EUR/GBP - iki 60 EUR/GBP už 15 kg lagaminą. O vasaros sezonu ir kalėdiniu laikotarpiu kaina didės iki 100 EUR/GBP už 15 kg lagaminą. Ne kelionių piko metu, spalio – lapkričio mėnesiais, iš anksto mokant už registruotą bagažą mokestis išliks nepasikeitęs – 15 EUR/GBP.



Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ šios priemonės imasi todėl, kad nori paskatinti keleivius keliauti tik su rankiniu bagažu (iki 10 kg). Tad primename patarimus, kaip keliauti tik su rankiniu bagažu.



Svarbi žinia, jog nuo 2012 m. pradžios aviakompanija padidins ir mokestį už pakartotiną įlaipinimo kortelės atspausdinimą 20 EUR/GBP - iki 60 EUR/GBP. Teigiama, jog šios paslaugos prireikia tik 1% visų „Ryanair“ keleivių, kurie, nepaiso priminimų elektroniniu paštu ir neatsispausdina įlaipinimo kortelių, kurias privaloma turėti su savimi oro uoste prieš skrydį. Tad nepamirškite užsiregistruoti skrydžiui, atsispausdinti įlaipinimo kortelę ir laiku atvykti į oro uostą :) Būkite atidūs!

2011 m. gruodžio 1 d., ketvirtadienis

Keliavimas tik su rankiniu bagažu

Ko negalima vežtis rankiniame ir registruotame bagaže skrydžio metuGebėjimas išsiversti su nedaug daiktų yra vertybė ir didelis privalumas. Ypač keliaujant, ypač šiais laikais.



Dėl įvairiausių priežasčių aviakompanijos stengiasi rasti papildomų būdų užsidirbti. Tos papildomos pajamos dažniausiai gaunamos iš įvairiausių mokesčių, kuriuos privalo sumokėti keleiviai. Vienas iš tokių mokesčių – už viršytą leistino bagažo svorį arba užsakomą registruoto bagažo gabenimą.



Pigių skrydžių oro linijų, pvz., Ryanair, bagažo registracija internetu savarankiškai gali kainuoti gerokai mažiau nei oro uoste prieš pat skrydį. Tad naudingas patarimas tiems, kurie ruošiasi keliauti su registruotu bagažu: užregistruokite bagažą iš anksto. Keleivių apklausos parodė, jog apie 75% keliautojų ateityje ketina keliauti tik su rankiniu bagažu ir beveik vien dėl to, kad galėtų išvengti minėtų papildomų mokesčių



Ar iš tiesų įmanoma keliauti tik su rankiniu bagažu?

Taip, tikrai įmanoma. Svarbiausia yra gudriai ir apgalvotai supakuoti savo mantą.



Pirmiausia, pasitikrinkite, ar jūsų turimas lagaminas ar rankinė neviršija leistinų išmatavimų. Tai priklauso nuo oro linijų taisyklių, tačiau dažniausiai rankinis bagažas negali viršyti šių ribų - apie 56x45x25 cm. Rinkdamiesi lagaminą atkreipkite dėmesį, kad jis atitiktų reikalavimus ir nebūtų per sunkus (dažnai minkštos rankinės yra lengvesnės nei įprasti lagaminai), nes rankinis bagažas paprastai gali siekti iki 10 kg. Į aviakompanijų Ryanair ir Wizzair aviabilietų kainą įskaičiuotas rankinis bagažas (1 bagažo vienetas iki 10 kg), kurį nešatės su savimi į lėktuvo saloną. Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55x40x20cm.



Antra, pasitikrinkite, ar jūsų bagaže nėra draudžiamų vežti daiktų. Jau kurį laiką dauguma taisyklių reikalauja visus skysčius vežti ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose, įdėtus į peršviečiamus plastikinius maišelius (ne didesnius nei 1 l talpos). Tačiau tai neturėtų būti problema – juk higienos reikmenų galima įsigyti bet kur.



Gyvybiškai svarbūs vaistai rankiniame bagaže gali būti gabenami ir didesniais kiekiais, tik būtina turėti pažymą iš gydytojo. Aštrūs daiktai draudžiami, todėl atsisakykite sulenkiamojo peiliuko ir atvykę į vietą įsigykite pigų virtuvinį peilį - jis puikiai tiks maistui ruošti, virvei nupjauti, ką nors atidaryti. Beje, labai praktiškai ir originaliai galima panaudoti bekvapį dantų siūlą – juo puikiai supjaustysite sūrį.



Išsirengėte į kelionę, kuri reikalauja daug įrangos? Kalnų žygiai, stovyklavimas, slidinėjimas? Galite keliauti su rankiniu bagažu, o visą reikiamą įrangą įsigyti ar išsinuomoti vietoje. Tokiu būdu prisidėsite prie vietos ekonomikos kėlimo, tačiau išvengsite papildomų mokesčių už bagažą, kurio jums nereikės visos kelionės metu.



Atminkite, kad kūdikiams nepriskiriamas joks bagažas, išskyrus vežimėlį (gabenamas nemokamai). Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis. Jei kūdikis nekeliauja, šie daiktai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.



Maisto produktai rankiniame bagaže

ES šalyse maistą vežti rankiniame bagaže galima. Tačiau atsiminkite, kad egzistuoja rankinio bagažo apribojimai, tad labai daug įsidėti tiesiog nepavyks. Svarbu pabrėžti, jog kai kuriose šalyse, pvz., Prancūzijoje, sūris gali būti laikomas "geliu" ar "pasta", o tai yra skysčiai, kuriems taikomi 100 ml apribojimai.

Keleiviai iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių į ES negali bagaže įsivežti mėsos, pieno ar jų produktų. Išimtis taikoma įvežant įvežant iki 10 kg tokių produktų asmeninėms reikmėms iš Kroatijos, Farerų salų, Grenlandijos ir Islandijos.



Ne ES šalyse, pvz., Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje ar JAV, maisto produktai bagaže nepripažįstami, tad juos gali tekti arba suvalgyti, arba išmesti. Vaisiai ir daržovės laikomi greitai gendančiais produktais, o tokių produktų nei rankiniame bagaže vežti negalima.



Skysčiai pirkti "Duty Free" prekyvietėse į lėktuvo saloną įleidžiami, tačiau skrendant su rankiniu bagažu jie turi tilpti į jūsų lagaminą/kuprinę ar kito tipo kelionės krepšį.



Svarbiausia taisyklė gabenant maistą lėktuvu - jis turi būti gerai supakuotas, kad nesugadintų kito bagažo, neskleistų kvapo. Jei abejojate dėl maisto produkto, tiesiog pasitikrinkite šalies, į kurią keliaujate muitinės internetinį puslapį.



Tabako gaminiai, cigaretės rankiniame bagaže

Kiekviena valstybė nustato skirtingą kiekį tabako gėrybių, kurias gali gabenti keleivis. Svarbiausia galiojanti taisyklė - šie daiktai turi būti skirti asmeniniam vartojimui, t.y. keleivis jų neketina perparduoti. Jei cigarečių ir kitų panašių prekių vežatės daugiau, jums gali tekti įrodyti, kad jos skirtos tik asmeniniam vartojimui paprašant įsigijimo dokumentų, teiraujantis viešnagės laikotarpio, leistino kiekio viršijimo priežasčių. Nesugebėjus įrodyti, cigaretės ir kiti tabako gaminiai bus konfiskuojami.



ES valstybių nustatytas orientacinis leidžiamas kiekis negali būti didesnis kaip:

• 800 cigarečių,

• 400 cigarilių,

• 200 cigarų,

• 1 kg tabako.



Tačiau atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekviena tiek Europos Sąjungos, tiek trečiųjų šalių valstybė gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių kiekius. Informaciją apie šių gaminių kiekius galite rasti Muitinės departamento interneto puslapyje http://www.cust.lt/ arba sužinoti telefonu (8 ~ 5) 261 3027.



Kaip viską sutalpinti

Sudarykite visų būtiniausių daiktų sąrašą ir neimkite bet ko vien „dėl visa ko“. Šiuolaikiniame pasaulyje beveik viską galima įsigyti, tad neapsikraukite. Neimkite visos savo bibliotekos – išsirinkite vieną knygą ir pakeliui su kuo nors apsimainykite. Batai – griozdiškiausias daiktas, tad imkite tik vieną porą (tarkime, patogius, universalius ar sportinius batelius). Jei vis dėlto jums reikia dviejų porų, didesnius ir sunkesnius avėkite kelionės metu, o lengvesnius dėkite į bagažą. Taupydami vietą, į juos galite įdėti kokius nors sulankstytus lengvus drabužėlius ar panaudoti kaip apsaugą trapesniems/dūžtantiems daiktams. Skrydžio metu dėvėkite ir sunkesnius drabužius – paltą, striukę, bliuzoną.



Atminkite, universalūs ir įvairiai pritaikomi daiktai yra jūsų pagrindinis koziris. Nusegamos kelnės, kurias galima dėvėti kaip šortus; apklotas, kuris gali būti ir pagalvėlė; sarongas, dėvimas kaip sijonas; paplūdimio patiesaliukas ir skara ar šalikas viename ir t.t. Patartina turėti kokią nors apsaugą nuo lietaus, pvz. lietpaltį, kuriuo galima uždengti kuprinę, pasitiesti ant žemės ar net pasidaryti pastogę nuo lietaus.



Rinkitės tuos drabužius, kurie yra lengvi, greit džiūna ir dera tarpusavyje. Merginoms, norinčioms išlikti stilingomis ir gražiomis, vertėtų pasiimti keletą porų auskarų ir lengvą skarelę (ji pravers nuo saulės, vėjo ar lankantis šventyklose). Vaikinams patariama turėti nesiglamžančios medžiagos marškinėlius ir kuo universalesnius batus, kurie tiks tiek safaryje, tiek restorane.



Daiktų pakavimo mokslas (arba gudrybės)

Lankstyti daiktus (drabužius) į kvadratėlius yra blogiausias būdas – taip lieka tarpų ir drabužiai glamžosi. Vietoj to visus drabužius kartu suvyniokite. Dėkite švarkelius, marškinius, kelnes ir marškinėlius vienus ant kitų (nurodyta tvarka) ir susukite - taip nesusidarys nelygių storų vietų. Puskojinių ar kitų panašių daiktų maišelį dėkite į vidurį, o kiekvieną jų susukite ratuku.



Kiti patarimai

- Pravartu turėti svarstykles, kad prieš vykstant į oro uostą galėtumėte pasitikrinti savo bagažo svorį.

- Specialūs maišeliai ir dėklai leis taupiau ir sandariau sudėti daiktus, apsaugoti nuo galimos drėgmės. Ir svarbiausia, tai jūsų bagažo neapsunkins.

- Įsigykite specialų kelioninį rankšluostį iš viskozės.



Jei norite pasidalinti savo patirtimi ar patarimais, kaip keliauti tik su rankiniu bagažu, kaip talpiai supakuoti daiktus, parašykite el.p. daiva@zigzag.lt.
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More