2009 m. liepos 27 d., pirmadienis

Viena teisybė apie burlenčiavimą



buriavimasPabandysiu pateikti vieną iš egzistuojančių ir skrajojančių po pasaulį tiesų apie buriavimą burlentėmis. Yra ir kitokių gyvenimo modelių, tad nepriimkite visko kaip vienintelės įmanomos tiesos.



Kažkodėl galvojama, kad buriavimas – tai sportas, ir juo užsiiminėti vos ne naudinga sveikatai. Panašius gandus skleidžia buriavimo įrangos gamintojai, pardavėjai ir kiti prie jų prisiplakę asmenys. Dažnai jie nesivargina pagrįsdami savo gandus ir pritraukia žalią jaunimą tokias šūkiais: „Windsurfing‘as – tai jėga“.


buriavimas



burlente



buriavimas



buriavimas



buriavimas



buriavimas



buriavimas
Burlenčiavimo poveikis sveikatai akivaizdus. Pradedama plaukioti dar tarp plūduriuojančių ledo lyčių ir baigiama, kai ledas pradeda kaustyti vandens telkinius. To pasekoje – reumatas, prostatitas ar net insultas. Bet ir šiltame vandenyje windsurferio pastoviai laukia, mėlynės, sumušimai, patempimai ir sausgyslių plyšimai, plėštinės žaizdos, lūžiai ir smegenų sutrenkimai. Jei šituo baisios pasekmės ir baigtųsi, galima būtų ir susitaikyti. Vienok baisiausia yra slepiama nuo publikos:



Windsurfing‘as – sunki narkomanijos forma... su visomis pasekomis... Kaip narkomanas pradeda savo fatališką kelią nuo nekaltos žolelės nuorūkos, taip tipiškas windsurfer‘io kelias prasideda nuo artimiausios balos.



VANDUO

Nieko neįtariančiam žmogui, kaip taisyklė, "geriausias draugas" paprasčiausiai pasiūlo pabandyti išstovėti ant didžiulės panašaus i lovą barkaso su skudurine bure. Visi ant kranto džiaugiasi, kaip juokingai ir kokiomis keistomis pozomis jis kritinėja. Vakare žmogus visiškai be jėgų, su ištampytais raumenimis ir sausgyslėmis krenta i lovą ir užmiega... ir sapnuoja jis didžiulę balą, kur jis plaukioja... ir sapnuoja savo pirmą burę... žmogus šypsosi... viskas. Tai eilinis windsurfer‘is.



Dabar per išeigines, vietoj to, kad kastų bulves kolektyviniame sode, siurbtų dulkes namuose, miegotų užsidengęs laikraščiu „Vakaro žinios“ prie televizoriaus ar galų gale ristele bėgiotų Neries krantine su šuniu, žmogus ieško būdų vėl atsidurti ant medinės lentos ir rankomis įsikibti į giką.



Karts nuo karto jo norai išsipildo. Ir jis plūduriuodamas tarp lelijų iš aukšto žiūri į paprastus pliažininkus.



Viskas dar ne taip blogai...



VĖJAS

Vėjo būna net pas mus, o naujokui jo reikia labai nedaug, kad lenta pakeistų savo elgesį, išlystų iš vandens ir pradėtų šnypšdama lakstyti po balą.



Burę bando išplėšti iš rankų... kaip viskas greitai pasikeitė... kaip viskas pagreitėjo... atrodo, jau paklusni barža staiga tapo jaunu eržilu. Mūsų windsurfer‘is galvoja, kad jis kažką suprato ir kažko išmoko.



Naivuolis – jis tapo siaubingai priklausomas... dabar jam reikia vėjo.



Daržas, kilimai, televizorius pamiršti. Savaitgaliais jis sėdi ant kranto ir laukia vėjo. Kartais norai išsipildo, bet pasotinti savo poreikio vėjui neįmanoma, kaip neįmanoma užpūsti laužo.



Kaip tik „Geriausias draugas“ pasiūlo išbandyti normalią lentą su normalia bure. Žmogus supranta, kad windsurfing‘as ne visada lydimas sunkaus darbo, kaip akmens skaldyklose, kad startšotas gali būti lengvas ir minkštas, o ne inkaro grandinė nuo baržos. Ir kad lentą net nebūnant Shvarcnegeriu galima i krantą išnešti vienam, o ne keturiese.



Rezultate i vargšų buriavimo įrangos prekeivių rankas pereina kruvinu prakaitu uždirbti pinigai. Tarp kitko, pinigai buvo atidėti visai ne niekučiams, o kažkam naudingam ... pavyzdžiui, buto remontui.



Liga progresuoja. Prasideda nerimastingas laukimas... kai pučia, galimybės atsidurti ant lentos nėra... Toliau tokioje situacijoje žmogus puola i gilią depresiją... paskui vėjuotomis dienomis prasideda atsiprašinėjimai bet kokiu pretekstu iš darbo... dar vėliau visai be pasiaiškinimų ir galų gale pravaikštos...



BANGA

Kuo daugiau žmogus plaukioja, tuo didesnis noras... Dabar jo netenkina vėjas, jam reikia VĖJO... gimtoji bala... tokia didelė pradžioje, dabar atrodo niekingai. Lengvas brizas anksčiau atrodęs uraganu ... iššaukdavęs litrus adrenalino, dabar lieka be jokios reakcijos...



Žvilgsnis krypsta i Tenerifę, Tarifą, Hurgadą... Bet čia su vėju jį pasitinka ir banga. Pasirodo, vanduo ne visada būna toks lygus, kaip gimtojoje baloje. Žmogus supranta, kad anksčiau jis mylėjosi su lavonu, o dabar gavo gyvą partnerį. Dabar jam reikia judančio jūros kūno, kad galėtų šokinėti, čiuožti... pajusti orgazmą...



Tokia samplaika kaip vėjas ir bangos mūsų kraštuose labai reta, tai priveda prie chroniško nepatenkinamumo.



Darbas tampa našta, bet mesti jo negalima, todėl kad windsurfing‘ui ir kelionėms reikia vis daugiau ir daugiau pinigų. Prasideda isterija dėl to, kad negalima išeiti iš darbo dabar tuoj pat ir ilgam.



Sutikite, jei žodį windsurfing‘as pakeisti į žodį heroinas, simptomai bus identiški. Jei iki šio momento žmogus dar neišsiskyrė su šeima, tai reiškia tik vieną: jo šeima taip pat užsikabino. Pagalvokit patys, ar normali blaiviai mąstanti žmona kentės, kai hidrokostiumas - planuotas pirkinys, o mokestis už komunalinius patarnavimus - nenumatytos išlaidos? Biznis, jei dar toks yra, stabiliai smunka žemyn. Kaip gali būti kitaip, jei vidury svarbaus pasitarimo windsurfer‘is užtyla ties puse žodžio, pamatęs už lango gatve vėjo nešamą laikraštį ir sumurmėjęs neaiškius atsiprašymus staiga palieka susirinkusiuosius ir mauna link vandens.



Ateina laikas, kai žmogus galų gale supranta, kad jis windsurfer‘is ir padaryti su tuo nieko neįmanoma. Supranta jis tai, kaip taisyklė, paskutinis iš visų aplinkinių ir jo liga pereina iš užslėptos formos į atvirą.



Jis parduoda butą, automobilį ir visą mantą, važiuoja į Tenerifę ar Tarifą. Greitai jo pinigai baigiasi ir jis gyvena tarp tokių pačių narkomanų kaip ir jis. Įdegęs saulėje ir išmirkęs jūros druskoje jis gyvena tik ant vandens.



Jūs pasakysite, kad aš sutirštinu spalvas, kad jūs tai jau tikrai pasitrauksite bet kuriuo momentu, parduosite lentą ir sėdėsite prie televizoriaus su dėžute pop corn‘o rankoje. Ką gi gal būt, gal pas jus tikrai titaniška valios jėga ir atrofavusios liaukos, išskiriančios adrenaliną.



Bet faktai tokie – arba normalus gyvenimas, arba windsurfing‘as.



Pasirinkimas jūsų.



Baidas

2009 m. liepos 20 d., pirmadienis

Brangiausi pasaulio miestai



brangiausi miestaiKonsultacinė firma „Mercer“ atliko pragyvenimo lygio tyrimą ir palygino kainas 143 pasaulio miestuose. Tyrimas atskleidė, kad Londonas tapo patrauklesnis ir jau nebėra vienas brangiausių pasaulio miestų. 2008 metais ši sostinė užėmė 3 vietą tarp brangiausių pasaulio miestų, tačiau šiais metais nukrito net į 16 vietą. Tam įtaką, matyt, padarė būsto nuomos kainų mažėjimas bei svaro vertės kritimas. Taigi, pateikiame šių metų brangiausių pasaulio miestų dešimtuką.













Singapūras10. Singapūras

Konsultacinės firmos „Mercer“ teigimu, Singapūras yra 10 pagal brangumą pasaulio miestas.

Patarimas taupantiems:Norėdami pajusti nacionalinės virtuvės skonį už prieinamą kainą, išbandykite gatvės prekybininkų siūlomus produktus arba apsilankykite vienoje iš gatvės kavinių.
Pekinas9. Pekinas

Pekinas laikomas brangiausiu Kinijos miestu ir užima 9 vietą pasauliniame reitinge. Ši šalis turi dar vieną miestą, patenkantį į šių metų 20-tuką – 12-ą vietą užima Šanchajus.

Patarimas taupantiems: Sekmadienio popietėmis miesto Dangaus šventyklos apylinkės prisipildo šokančių porų, šachmatais žaidžiančių ar aitvarus laidančių žmonių, ypatingų muzikinių ansamblių, kaligrafų ir kitų įvairenybių. Nuostabūs įspūdžiai nieko nekainuoja!
Niujorkas8. Niujorkas

Dolerio sustiprėjimas miestui leido pakilti iš 22 vietos į pirmąjį dešimtuką.

Patarimas taupantiems: Apsvarstykite galimybę apsistoti Niudžersyje – ne tokiame madingame kaip Niujorkas. Čia kur kas pigiau. O po trumpos kelionės traukiniu iš centrinio Niujorko į Niudžersį jūs galėsite džiaugtis fantastišku vaizdu į Manheteną per Hudsono upę.
Kopenhaga7. Kopenhaga

Antrus metus iš eilės Kopenhaga užima 7 vietą. Danai už prekes moka brangiau nei kitų Europos sostinių - Amsterdamo (29 vieta), Atėnų (28 vieta), Madrido (37 vieta) ar Romos (18 vieta) - gyventojai.

Patarimas taupantiems: Įsigykite Copenhagen Card: su ja galėsite nemokamai aplankyti apie 60 muziejų ir gauti kitų lengvatų, pvz. nemokamas metro, traukinių ir autobusų transporto paslaugos. Trijų dienų kortelė kainuoja 60 eurų.
Ciurichas6. Ciurichas

Šveicarijos aukšto pragyvenimo lygio įvaizdis leidžia Ciurichui būti 6 vietoje.

Patarimas taupantiems: Įėjimas į dalį lankytinų objektų yra nemokamas, įskaičiuojant daugumą miesto viduramžiškų bažnyčių, o Kunsthaus Museum of Fine Arts lankymas nemokamas sekmadieniais. Įėjimo mokestis į daugumą kitų muziejų yra racionalus, svyruojantis nuo 2 iki 6 eurų. Planuojantiems aplankyti didžiąją Šveicarijos dalį patariama pasinaudoti Swiss Travel Pass, kuris kelionėms po šalį traukiniais ir autobusais suteikia iki 50 % nuolaidų.
Honkongas5. Honkongas

Azijos miestai vėl dominuoja brangiausių miestų sąraše - Honkongas užima 5 vietą.

Patarimas taupantiems: Džiaukitės gražiausiais futuristiniais horizontais iš šių viešai prieinamų pastatų: pasikelkite į Honkongo Monetary Authority Information Centre, į 55 Two International Finance Centre aukštą arba pasigrožėkite panorama iš 43 Bank of China Tower aukšto.
Ženeva4. Ženeva

Ženeva užima 4 vietą šių metų sąraše ir buvo pripažinta brangiausiu Vakarų Europos miestu.

Patarimas taupantiems: Valgymas Šveicarijos restoranuose, kavinėse ir baruose yra ypač brangus. Geriau rinkitės užkandžius iškylose ir venkite alkoholio pietaujant. Apsistokite nakvynės namuose. The City Hostel gali pasiūlyti nakvynę už maždaug 70 litų, tačiau ja reikia pasirūpinti iš anksto.
Maskva3. Maskva

Maskvos gyventojams jau nebereikia giliausių kišenių pasaulyje, nes miestas iš pačios sąrašo viršūnės nukrito į 3 vietą. Nepaisant to, kainos vis dar nėra mažos - už kavos puodelį su aptarnavimu jums reikės sumokėti apie 20 litų vidutinio brangumo įstaigoje.

Patarimas taupantiems: Bilietus į teatrą, baletą ar kt. pirkite specialiuose bilietų kioskuose, tankiai išsibarsčiusiuose po visą miestą. Viešbučiai dažnai siūlo savo paslaugas, tačiau su ženkliu antkainiu. Įsidėmėkite, kad bilietai į garsųjį Didįjį teatrą turi būti užsakomi telefonu, internetu arba tiesiogiai teatro kasoje.
Osaka2. Osaka

Osaka Japonijoje tapo antru brangiausiu miestu, kai buvo palygintos būsto, transporto, kuro, drabužių, namų ūkio ir pramogų kainos.

Patarimas taupantiems: Pietaukite kaip ir vietiniai. Suši patiekalas (2 gabalėliai) restorane kainuoja nuo 3 litų. Vakarienė ir gėrimai izakaya (Japonijos bare) kainuoja apie 90 litų kiekvienam (įskaičiuojant suši, yakitori, salotas, tempura, desertą ir neribojamą gėrimų kiekį 2 valandoms).
Tokijas1. Tokijas

Ir, pagaliau, pats brangiausias pasaulio miestas emigrantams pasirodė kitas Japonijos miestas - Tokijas.

Patarimas taupantiems: Nemokamai pramogaukite su high-tech gizmos (įskaitant naujausią PlayStation programinę įrangą) didžiuliame Tokijaus Sony salone.


Parengta pagal Telegraph.co.uk

2009 m. liepos 15 d., trečiadienis

Įspūdžiai iš Robinzonų stovyklos



stovykla Robinzonas 1Stovykla "Robinzonų dienos" Molėtų r.



Atvykusi į stovyklą nustebau. Tai buvo Labanoro giria, kurioje labai grynas oras ir viskas gražiai žaliuoja.



Užsiregistravome prie suolelio ir uždavė darbo kol visi susirinks supinti skelbimų lentą ir pagaliukų. Supynę su drauge ėjome apžiūrėti vietą. Stovėjo lauko tualetas tai verčia pagalvoti kokios sąlygos).



Aplink buvo viena didelė palapinė, ji buvo skirta vadovams.




stovykla Robinzonas 2



stovykla Robinzonas 3



stovykla Robinzonas 4


O kur mes gyvensim!? Visiems davė naujas palapines, į kurias paskirstė po kiek žmonių ten miegos.



Pirmos dienos buvo ne iš smagiųjų. Aišku, pažaidėm, bet kol apsipratom prie kitokių sąlygų.



Turėjome savo vadovą, skirstydavomės į grupeles, kurios darė pusryčius, pietus ar vakarienę. Kas skaldydavo malkas laužui, o kad nešdavosi iš ežero vandenį ir plaudavo puodus. Žodžiu čia nepailsėsi.



Rikiuotės kiekvieną rytą ir vakarą. Rytais linksma, o kartais sunki mankšta.



Kiekvieną dieną linksma programa; žaidimai, žygiai „susirask maisto pats“, estafetės, maudynės, pirties statymas, tinklinis.



Tai nebuvo kažkokie būreliai stovyklose, viską atliko maždaug 50 vaikų, su kuriais buvai visą stovyklą.



Netoliese buvo terasa, kurioje galėjai miegoti naktimis po atviru dangumi.



Tiksliai krikštynos! Aš jau įkrikštyta.



Krikštynos buvo labai žiaurios, mus vertė valgyti burokėlius su pipirais ir druska, eiti keliais per „šyškas“, ant mūsų veidų pripiešė su guašu ir apipylė miltais ir pipirais. Visi surišti ėjome basomis per mišką, o vėliau pasakėme priesaiką ir mus apdrabstė šlapiu smėliu.



Tai nerealiausia stovykla išgyvenimui miške.



Justina Klevinskaitė iš Šiaulių

2009 m. liepos 8 d., trečiadienis

Poilsis užsienyje lietuviams atsieina trečdaliu pigiau nei Lietuvoje





Turkija



Egiptas



maistas



Egiptas_nardymas



Turkija_Kapadokija



Turkija



Turkija_hamamas



Egiptas_piramides



Turkija_Pamukale



Turkija_dervisai


Poilsis užsienio kurortuose keliautojams kainuoja pigiau nei atostogos Lietuvos pajūryje, rodo „Tez tour“ atliktas tyrimas.



9 dienų poilsis 5 žvaigždučių kategorijos viešbutyje Egipte su pilnu maitinimu - 36 proc. pigesnis nei tokios pačios trukmės atostogos Palangos viešbutyje, kuriame į nakvynės kainą įskaičiuoti tik pusryčiai. Savaitė poilsio aukščiausios klasės viešbutyje Turkijoje kainuoja 10 proc. pigiau, lyginant su šalies pajūrio 5 žvaigždučių viešbučiais.



Pasak „Tez Tour“ Lietuvoje pardavimų vadovės Rasos Lileikytės, atliekant tyrimą buvo lyginamos Egipto, Turkijos ir Lietuvos pajūryje esančių 5, 4 ir 3 žvaigždučių kategorijos viešbučių kainos bei suteikiamos paslaugos. Tyrimas parodė, jog daugeliu atveju 7, 9 ar 10 dienų kelialapis poilsiui Egipto ar Turkijos viešbučiuose yra pigesnis nei tokios pačios trukmės atostogos Palangos, Nidos, Juodkrantės ir kituose Lietuvos pajūrio viešbučiuose.



Tez tour“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog 9 dienų poilsis 5 žvaigždučių klasės viešbutyje Egipte dviems asmenims vidutiniškai kainuoja 3683 litus, 7 dienų poilsis Turkijoje - apie 4100 litų, o į kelionės paketo kainą įskaičiuotos visos transporto išlaidos, dauguma pramogų viešbučių komplekse bei pilnas maitinimas, o taip pat gaivieji bei vietinės gamybos alkoholiniai gėrimai.



Tuo tarpu už tokios pačios trukmės poilsį 5 žvaigždučių klasės viešbutyje Palangoje dviems asmenims tektų sumokėti 4550 litų (7 dienos) ar 5785 litus (9 dienos), bet atskirai tektų mokėti už transporto išlaidas ir maitinimą, nes į kainą įprastai įskaičiuojami tik pusryčiai. Pasak R. Lileikytės, kelionė dviems asmenims iš Vilniaus ar Kauno į Lietuvos pajūrį ir atgal tiek autobusu, tiek nuosavu automobiliu, priskaičiuojant kelto ir įvairius mokesčius, atsieitų mažiausiai 300 litų, todėl galutinė poilsio viešbutyje kaina viršytų net 6000 litų.



„Kainų skirtumas Egipto ir Turkijos bei šalies pajūrio viešbučiuose akivaizdus. Vertėtų paminėti ir tai, jog užsienio kurortuose poilsiautojai visada galės mėgautis puikiu oru, juos prižiūrės ir komfortu rūpinsis kompanijos gidai, jiems bus suteiktas aukščiausios klasės aptarnavimas bei didelė nemokamų paslaugų ir pramogų įvairovė, o taip pat papildomos ekskursijos“, - teigia ji.



Anot R. Lileikytės, beveik visuose 5 ir 4 žvaigždučių kategorijos viešbučiuose Turkijoje ar Egipte į kainą įskaičiuojamas pilnas (AI ar net UAI) maitinimas, t.y. per pusryčius, pietus ir vakarienę poilsiautojams patiekiamas švediškas stalas su plačiu užkandžių, pagrindinių patiekalų, desertų, gaiviųjų ir vietinės gamybos alkoholinių gėrimų pasirinkimu. Pasirinkus UAI maitinimo sistemą poilsiautojams nemokamai patiekiami ir kai kurie importuoti alkoholiniai gėrimai.



„Dauguma iš atostogų Turkijoje ir Egipte grįžusių poilsiautojų pasakoja apie gurmaniškus malonumus, kadangi viešbučiai per kiekvieną dienos valgį siūlo gausų ir įvairų nacionalinių ir europiečiams įprastų valgių bei gėrimų pasirinkimą. Tokiu būdu taupomas ir brangus poilsio laikas nes nereikia rūpintis kur pietauti, laukti padavėjų ir papildomai leisti pinigus. Kai tuo tarpu Lietuvos pajūrio kurortuose poilsiautojai net aukščiausios klasės viešbutyje gauna tik pusryčius, o žemesnės kategorijos poilsio namuose - maistu privalo rūpintis patys“, - sako R. Lileikytė.



Tyrimo metu buvo lyginamos ir kelialapių į 3-4 žvaigždučių kategorijos viešbučius Egipte ir Turkijoje bei tokios pačios klasės poilsio namus Nidoje, Juodkrantėje ir Šventojoje kainos. 7 dienų atostogos 4 žvaigždučių klasės poilsio namuose Nidoje ar Juodkrantėje vasaros sezonu dviems asmenims kainuoja apie 1800 litų, kai tuo tarpu Egipte - 2660 litų, Turkijoje – 3390 litų, o pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymu, kelionę į minėtų šalių kurortus galima įsigyti ir dar iki 40 proc. pigiau.



„Nepaisant to, jog suma už poilsį Turkijos viešbutyje yra didesnė, vertėtų pabrėžti, jog į kainą įeina kelionė lėktuvu į abi puses bei pervežimas į viešbutį ir iš viešbučio į oro uostą, nakvynė, pilnas maitinimas, taip pat papildomos paslaugos, kaip treniruoklių salė, sauna, vandens gimnastika, paplūdimio tinklinis, stalo tenisas, biliardas ir pramoginiai renginiai. Tuo tarpu Lietuvoje poilsiautojai susimoka tik už nakvynę, o už visa kita tenka mokėti papildomai. Pavyzdžiui, maistas ir gėrimai dviems asmenims per savaitę, valgant kavinėse ir restoranuose, Nidoje atsieitų mažiausiai apie 1400 litų, o pridėjus išlaidas pramogoms ir transportui, suma už atostogas Lietuvos pajūryje išaugtų dar maždaug 800 litų. Taigi poilsio pajūryje kaina, nors ir renkantis žemesnės klasės viešbutį, gali viršyti 4000 litų sumą“, - sako R. Lileikytė. Pervalkos ir Šventosios poilsio namuose kainos dviems asmenims už 10 dienų poilsį svyruoja nuo 2250 iki 2700 litų, čia poilsiautojai taip pat negauna maitinimo ir už pramogas moka papildomai. Turkijoje 3 žvaigždučių klasės viešbutyje 10 dienų poilsis dviems asmenims kainuoja nuo 2588 iki 3150 litų, priklausomai nuo maitinimo tipo (pusryčiai ir vakarienė arba pilnas maitinimas), į kainą įskaičiuota ir dalis pramogų bei paslaugų.



Pasak „Tez Tour“ pardavimų vadovės, poilsiautojui pasirinkus kelionę į Egipto ar Turkijos kurortą, jam tereikia pasirūpinti, kaip atvykti į oro uostą, o kompanija savo ruožtu teikia pervežimo paslaugas iš Kauno ir Klaipėdos į Vilniaus oro uostą, skrydžius Vakarų Lietuvos gyventojų patogumui taip pat vykdo iš Palangos oro uosto. „Teikiamos paslaugos orientuotos į kuo didesnį kliento komfortą, o tai leidžia atsipūsti ir ilsėtis pradėti nuo pat pirmos atostogų dienos, kadangi klientui skrendant ilsėtis į užsienį, juo visiškai pasirūpinama nuo kelionės pradžios iki pabaigos - gidai poilsiautojus pasitinka tik atvykus į užsienio šalies oro uostą, poilsiautojai vežami į viešbutį, gidai pasirūpina visais reikiamais formalumais ir visą kelionės laiką rūpinasi poilsiautojų komfortu.



Tuo tarpu nusprendus atostogas leisti Lietuvos pajūryje tenka daug kuo rūpintis patiems bei tam papildomai leisti pinigus ir gaišti brangų atostogų laiką“, - teigia R. Lileikytė. Pasak, „Tez Tour“ Lietuvoje pardavimų vadovės tyrimo rezultatai aiškiai rodo, jog poilsis užsienyje kokybės ir kainos santykiu gerokai lenkia atostogų sąlygas Lietuvoje.



 Tez Tour informacija
Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More